EET struktury zveřejněny

17.5.2016

Finanční správa zveřejnila na oficiálním webu e-tržeb technickou specifikaci pro účely vývoje či úpravy pokladních zařízení. Tento dokument není určen primárně podnikatelům, firmám ani zákazníkům, ale je určen především přímo IT vývojářům softwarů. Popisuje datové rozhraní pro příjem a potvrzování datových zpráv obsahujících údaje o tržbě, které jsou podnikatelé povinni zasílat pro každou uskutečněnou tržbu podle zákona o evidenci tržeb. Na základě tohoto dokumentu můžeme zveřejnit dobrou zprávu pro naše zákazníky:

Všechny naše programy (KelSTART, KelMINI, KelEXPRESS a KelSQL) budou mít implementovanou kompletní funkčnost pro EET (Elektronická Evidence Tržeb) dle aktuálně platné legislativy bez navýšení ceny systému. Naši zákazníci si tedy nemusí pořizovat žádná specializovaná zařízení ani softwarové doplňky pro EET. Pro správnou funkčnost bude stačit běžné připojení k internetu.

Systém elektronické evidence tržeb je koncipován jako otevřený a to z hlediska hardwarového (HW) i softwarového (SW) řešení. Záměrem není zavádět tzv. „registrační pokladny“ s fiskální pamětí, jakožto speciální zařízení podléhající certifikaci ze strany Ministerstva financí.

  • SW či HW řešení bude oprávněn nabízet kdokoliv,
  • stát nebude vyhlašovat žádné výběrové řízení na dodavatele SW či HW pro koncová pokladní zařízení,
  • nebude potřeba žádný speciální certifikát pro výrobce či dodavatele nebo jejich produkty, stejně tak nebudou certifikaci ani kontrole podléhat servisní firmy,
  • je zcela na jednotlivých podnikatelích jaké zařízení (SW, HW) pro evidenci tržeb zvolí. K tomu, aby obchodník elektronicky evidoval tržbu, bude postačovat jakékoliv zařízení (např. pokladna, pokladní systém, ale i např. tablet nebo mobil propojený s tiskárnou). Pokladní zařízení musí být technicky vybaveno tak, aby bylo schopno online prostřednictvím internetu odeslat požadované informace o evidované tržbě serveru Finanční správy a vytisknout účtenku s fiskálním identifikačním kódem pro zákazníka.

 

Více informací k Elektronické evidenci tržeb naleznete zde:

http://www.etrzby.cz/cs/novinky_financni-sprava-zverejnila-pro-it-vyvojare-format-a-strukturu-udaju-o-evidovanych-trzbach
http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/eet/casto-kladene-dotazy