Menu

Vytěžování faktur pomocí umělé inteligence

7. 2. 2024

V praxi často není možné získat všechny přijaté daňové doklady v elektronické podobě (například ISDOC nebo EDI). Stále zbývá vysoké procento faktur a účtenek, které je nutné do účetního systému zadávat manuálně. Díky rychlému rozvoji umělé inteligence (AI) je konečně možné nahradit ruční přepisování těchto dokladů jejich načtením v libovolném grafickém formátu. Stačí tedy například doklad vyfotografovat mobilním telefonem, sejmout skenerem, přetáhnout PDF z přílohy mailu a podobně.

V tuzemsku je několik firem nabízejících elektronické vytěžování dokladů. Jedná se o převratnou technologickou novinku, která je již dnes dostupná v prakticky využitelné podobě. Zákazník obvykle získá přístup do webové (ideálně i do mobilní) aplikace, kde má k dispozici rozhraní pro vstup dokladů pro svoji firmu, jejich ruční korekci a odsouhlasování k přenosu do účetního systému. Díky tomu, že umělá inteligence je schopná se učit, se rychle vylepšuje kvalita zpracování dokladů.

Našim zákazníkům aktuálně nabízíme přímé API napojení na vytěžovací systémy Wflow a Digitoo. V obou případech se jedná o import faktur přijatých, synchronizace číselníků a zpětné potvrzení načtení. Propojení je z naší strany standardně dostupné v programech KelSTART, KelMINI, KelEXPRESS a KelSQL bez dodatečných poplatků.

 

 

Fiza   Microsoft