Menu


Dobrý den,

využívejte naplno výhod elektronického bankovnictví! V dnešním návodu si ukážeme, jak do programu načítat elektronické výpisy z banky nebo jak odesílat elektronické příkazy k úhradě do banky.

Abychom Vám práci co nejvíce usnadnili, založili jsme první bankovní účet se základním nastavením za Vás. Po otevření modulu Banka stačí pouze doplnit Vaše Číslo účtu a Kód banky, případně Název banky. Vše ostatní můžete ponechat.

Aktivace elektronického platebního styku (EPS)

V hlavní nabídce modulu Banka zvolte Doklady, vyberte Elektronický platební styk a stiskněte Nový. Dle Vámi zadaného bankovního účtu program automaticky vyplní Kód bankyOznačení EPS a Název. Pokud chcete změnit přednastavený Software (např. KB_PROFI), vyberte z nabídky jiný software pomocí tlačítka . Implicitně se nastaví Adresář (složka) importu pro načtení výpisů z banky: C:\Banka\Vypisy\ a Adresář (složka) exportu pro vystavení příkazů k úhradě: C:\Banka\Prikazy\. Pokud si přejete implicitní nastavení změnit, vyberte vlastní Adresář (složku) pro import a export. Vše potvrdíte stiskem tlačítka OK. Adresáře pro export a import se tímto automaticky vytvoří.

Načtení výpisu z banky

Přihlaste se do elektronického bankovnictví Vaší banky a požadovaný výpis uložte do adresáře (složky) pro import výpisů, např. C:\Banka\Vypisy\.
Přejděte zpět do modulu Banka a v hlavní nabídce zvolte Doklady – Načtení výpisu z banky a stiskněte Načtení výpisu.

Odeslání příkazu k úhradě do banky

V hlavní nabídce modulu Banka zvolte Doklady – Příkazy k úhradě a vyberte druh platby Faktury přijatéJiné platby nebo Faktury vydané (dobropisy). Pro okamžité odeslání platby stiskněte EPS – odeslání. Vystavený příkaz se uloží do složky pro export příkazů do banky.

Nechcete-li ihned odeslat příkaz do banky, protože budete například přidávat další platby, zvolte Centrální zpracování příkazu k úhradě – EPS. Pro následné zpracování a odeslání příkazu zvolte v hlavní nabídce Doklady – Příkazy k úhradě – Centrální zpracování příkazů k úhradě – EPS. Vyberte příkazy ke zpracování a stiskněte EPS – odeslání.

Přihlaste se do elektronického bankovnictví Vaší banky a odešlete příkaz načtením z adresáře (složky) pro export příkazů, např. C:\Banka\Prikazy\.

Naše tipy:

  1. Načetli jste do programu výpis a chcete spárovat jeho položky s přijatými a vydanými fakturami? V hlavní nabídce zvolte Doklady – Automatické párování – vyberte Návrh na spárování a stiskněte Spáruj vybrané.
  2. Máte na výpise několik položek (např. bankovních poplatků) a chcete je hromadně zaúčtovat na stejný účet? Využijte v hlavní nabídce Doklady funkci Automatické zaúčtování.

Máte-li k nastavení elektronického bankovnictví nějaké dotazy, např. si nejste jisti výběrem softwaru pro Vaši banku, kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu (hot-line). Rádi Vám s nastavením poradíme.

Pozn.: Pokud máte starší verzi programu, zobrazuje se Vám místo nastavení Elektronického platebního styku volba Aktivace ABO systému. V tomto případě Vám doporučujeme provést aktualizaci programu – v Centrálním modulu klikněte vpravo nahoře na tlačítko Nová verze 20xx.xx.xx a vyberte Stáhnout a nainstalovat. Pro instalaci budete potřebovat heslo správce.


Zákaznická podpora (hot-line):      549 437 279      hotline@keloc-software.cz
KELOC CS, s.r.o., Křižíkova 2987/70b, 612 00 Brno, telefon: 549 437 271
email: obchod@keloc-software.cz, web: www.keloc-software.cz
Fiza   Microsoft