Menu


Dobrý den,

trápí Vás nezaplacené faktury? V dnešním návodu si ukážeme, jak v programu vystavit a odeslat upomínky.

Upomínky lze vystavit dvěma způsoby – s nastavením parametrů pro výběr faktur nebo ručním výběrem faktur. Při nastavení parametrů program nabídne k upomínání pouze ty faktury, které zadaným parametrům odpovídají (např. době po splatnosti).

1. Vystavení upomínek s nastavením parametrů pro výběr faktur

V hlavní nabídce modulu Faktury vydané vyberte Doklady – Vystavení upomínek. Na dotaz, zda chcete nastavit parametry pro výběr faktur, zvolte Ano. Program automaticky vyplní Upomínat ke dni dle aktuálního data. Implicitní nastavení parametrů pro výběr faktur si můžete upravit dle Vašich potřeb. Poslední nastavení si program zapamatuje a příště jej bude nabízet. Stiskněte Pokračovat a z výběru nyní ještě můžete ručně odstranit faktury a následně i firmy, které si nepřejete upomínat. U příslušné faktury nebo firmy klikněte na tlačítko  a změňte jej na . Pokud máte faktury k upomínání vybrány, stiskněte Pokračovat.

2. Vystavení upomínek s ručním výběrem faktur

V hlavní nabídce modulu Faktury vydané vyberte Doklady – Vystavení upomínek. Na dotaz, zda chcete nastavit parametry pro výběr faktur, zvolte Ne. Faktury pro vystavení upomínek vyberete tak, že u příslušné faktury kliknete na tlačítko  a změníte jej na . Výběr faktur potvrďte stiskem OK.

Tisk upomínek a odeslání e-mailem

Pro tisk upomínek a jejich odeslání e-mailem jsme pro Vás připravili vzorové texty, které zobrazíte stiskem . Tyto texty můžete dle potřeby upravit a uložit pomocí tlačítka .

Na výběr máte také z několika tiskových sestav pro upomínky. Máte-li u některé z firem více faktur k upomínání, doporučujeme použít tiskovou sestavu s příznakem – seznam faktur (všechny upomínané faktury této firmy pak budou souhrnně na jedné upomínce). Předmět e-mailu a Text e-mailuvyplňte, pokud odesíláte upomínku pouze jako přílohu v PDF. Do předmětu e-mailu napište např. Upomínka a do textu e-mailu doporučujeme doplnit kromě vzorového textu také Vaše jméno a kontakty (text e-mailu bude zobrazen v těle e-mailové zprávy).

Než budete upomínky tisknout nebo odesílat, zkontrolujte si jejich konečný vzhled kliknutím na Náhled. Pro vytištění upomínek stiskněte tlačítko Tisk a pro odeslání emailem stiskněte Odeslat upomínky e-mailem.

Věříme, že pro Vás byl i tento návod přínosný. Máte-li k vystavování upomínek nějaké dotazy, kontaktujte naši zákaznickou podporu (hot-line).


Zákaznická podpora (hot-line):      549 437 279      hotline@keloc-software.cz
KELOC CS, s.r.o., Křižíkova 2987/70b, 612 00 Brno, telefon: 549 437 271
email: obchod@keloc-software.cz, web: www.keloc-software.cz
Fiza   Microsoft